| Liviuuuuuuuuuuuuuuu a întrebat:

Salut, doresc sa pornesc o afacere in productia de echipamente electronice. Datorita bugetului redus nu o sa-mi permit in primul an sa angajez pe nimeni. Cu diploma de inginer electromecanic sunt calificat pentru a munci in propria firma?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai voie, nimeni nu te obliga sa angajezi salariati.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca infiintezi o firma nu are importanta mare ca te pricepi sau nu in domeniul de activitate a firmei, important este sa fii bun afacerist. Este adevarat ca inginerul electromecanic nu este chiar electronist dar important este sa te pricepi cat de cat, pana vei avea posibilitatea sa angajezi un electronist.

| Liviuuuuuuuuuuuuuuu explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc de raspuns dar nu sunt total lamurit. Eu am un produs, creat de mine, as vrea sa il vand in mod legal printr-un SRL, dar nu pot astepta 1 an de zile dividende, am nevoie sa-mi dau salariu. Ma angajez ca administrator in propria firma, din punct de vedere legal, am voie sa produc si sa comercializez produsul respectiv fara alti angajati? Poate sa vina ITM peste mine sa ma umple de amenzi?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Liviuuuuuuuuuuuuuuu):

Da, ai voie, nimeni nu te obliga sa angajezi salariati.