| Neacsu_Madalin_1995 a întrebat:

Doresc sa primesc bani de la cineva din Belgia. Cum pot face asta?
(am cont la banca transilvaniei daca este relevant)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin western union daca persoana care iti trimite banii e dispusa sa plateasca si acea taxa de tranzactie.Nu e mare.
Persoana care iti trimite bani poate merge la western union, pune bani (in lei) pe numele tau si ii da un cod.Acel cod este transmis tie de acea persoana si tu te duci cu nemele persoanei, buletinul tau la orice western union si ii scoti direct in lei.

Sau pesroana iti poate pune in valuta si te duci la banca transilvania cu codul si buletinul si ii scoti in valuta. Nu iti trebuie cont la banca transilvania entru asa ceva.

Daca vrei in contul tau la banca transilvania, persoaan poate merge la orice banca si depune suma in contul tau din banca transilvania.Bineinteles ca se percepe taxa si pentru asa ceva.dar mai simplu este la western union.

http://comisioane-western-union.blogspot.ro/

Aici e lista de comisioane(acea taxa de tranzactie) care nu difera prea mult in alte tari.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Ti-i poate trimite in acel cont.Asa faceam si eu cand trimiteam din Italia.Tot la banca.Dar la alta banca.Sa nu ma intrebi cat este comisionul ca nu mai stiu.