| vaggitate a întrebat:

Salut!
Dupa ce perioada poti primi un imprumut de la o oarecare banca(din cate am citit si din ce am auzit trebuie sa ai cel putin 3 luni de munca si contract la actualul loc de munca pe o perioada nederminata) adica in cazul in care nu am un an vechime mi se poate acorda un posibil imprumut? Nu am decat 3 luni de zile de cand lucrez, pot sa apelez la un imprumut bancar? Cat de mult as putea sa cer dar sa mi se si acorde(acum nu ma gandesc la sute de mii dar nici la cateva mii de lei).
Multumesc!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti da un telefon sa intrebi termenii si conditiile la fiecare banca in parte

| Violleta2022 a răspuns:

Contract permanent de munca si minim 6 luni muncite la unele banci, altele cer minim 12 luni muncite, neavand important suma pe care doresti sa o imprumuti.

| vaggitate explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns
Nu am vechime(un an de zile) decat primele cateva luni

| vaggitate explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mukt pentru raspunsul dat dar am mai auzit ca si dupa primele trei luni de munca si cu contract nedeterminat este adevarat?

| Violleta2022 a răspuns (pentru vaggitate):

Pana acum 1 an erau foarte stricti cu MINIM 12 luni lucrate, acum se accepta si cu 6 luni lucrate si contract de munca permanent.
La 3 luni esti inca in perioada de proba si nu cred ca accepta nimeni sa-ti dea imprumut bancar, fiindca poti fii dat afara si nu mai ai venituri sa platesti imprumutul inapoi.