| alexandra3455 a întrebat:

Ebay e de incredere? Dar amazon? Cat costa livrarea? *funda*

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce nu ti-a spus Edy132006 este ca astea nu sunt magazine. eBay si Amazon sunt la nivel mondial ceea ce sunt OLX, Publi 24, Lajumatate.ro, etc, pentru noi. Niste site-uri care gazduiesc niste vanzatori. Deci, in sine, eBay si Amazon nu sunt de incredere sau de neincredere. Vanzatorii sunt ca lumea: cand mai buni, cand mai rai. Asa ca asteapta-te la orice. Mai spune ce de sus de rating. Sunt programe care pot sa dea 100 de aprecieri pozitive pe minut. Asa ca nu te poti baza nici pe asta. E o chestie de noroc.

| Edy132006 a răspuns:

Ebay si Amazon sunt de incredere, si iti pot spune asta pentru ca cel putin de pe ebay am comandat o gramada, iar de pe Amazon vreo 5 chestii sau cv de genu, dar iti spun ca de pe ebay sa nu cumperi lucruri foarte scumpe, pentru ca nu este un site chiar 100% legit, c este cam 70% legit, deci, nu cumpara lucruri mai scumpe de 100 de lei, sau macaruita-e la cati cumparatori sau livrari a avut acel om, sau cat rating are.Cam atat de zis, noroc!