| Marjanovic_Alexandru_1998 a întrebat:

Eu am foarte multă experiență în tehnoredactare și am multe chestii scrise în Word (Scenarii, biografii, povești, poezii și un roman). Iar întrebarea mea e: știe cineva unde aș putea vinde conținut pe internet? Un site unde postezi două pagini dintr-o poveste și cui îi place, dă bani și o vede pe toată.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa-ti blog si invita-ti prietenii si colegii de scoala sa-ti citeasca povestile.
Ce vrei tu sa vinzi, nu prea functioneaza, ca esti un "nimeni" la moemntul asta asta.
Fa-ti un nume, incepe prin a posta pe gratis prin revistele literare si daca esti o valoare, vei ajunge peste ani sa fii citit si cumparat.
In ce privesc scrierile tale actuale, pune-le pe scribd!

| Violleta2022 a răspuns:

Am vazut ca tu nici BAC-ul nu ti l-ai luat. Nu crezi ca-i mai important sa pui mana serios pe invatat, ca bate BAC-ul la usa pentru sesiunea 2019 si ai de invatat la 3 materii, in loc sa bati campii pe internet cu pevestioare care nu-ti aduc nimic in viata?
Lasa naibii tehnoredactarea in epoca in care toti o facem si pune mana serios pe carte, daca vrei sa faci ceva in viata, ca fara BAC, nu te angajeaza nimeni.

| Marjanovic_Alexandru_1998 explică (pentru Violleta2022):

Nu am intrebat "Oare ce sa fac cu viata mea?". Tu ai citit intrebarea?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marjanovic_Alexandru_1998):

Daca alegi sa ignori ce-i cu adevarat important in viata ta, probabil ca nu vei realiza niciodata nimic.
Am tras un semnal de alarma si ti-am explicat ca, nu-s importante scrierile tale in word, ca asta face la acest ceas, toata lumea, fara sa se castige vreun leu, din asa ceva.
Important este sa pui mana sa inveti pentru BAC si sa eviti sa mai pierzi timpul inutil, ca nu-ti faci o cariera din asa ceva.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Patreon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai oi avea tu talent la tehnoredactare dar la scris ai? Sau te referi sa transcrii pe pc, dintr-o carte, apoi sa vinzi continutul?
sau sa scrii tu povestile tale si sa le vinzi?

| Marjanovic_Alexandru_1998 explică:

Alte site-uri care să nu-mi ceară un intr-o cu MINE in EL în care să explic oamenilor ce e Patreon? Chiar nu mă interesează să-i promovez pe ei, ci pe mine.