| HardCore7750 a întrebat:

Salut, eu si un prieten incercam sa facem bani cu Google Ads prin YouTube, pe acelasi cont, problema e ca cand pune el videoul si il monetizeaza, il monetizeaza peste cateva secunde, daca pun eu un video, nu il monetizeaza nici peste 2 zile, Cum as putea sa rezolv problema? cu ce am gresit?

Dau funda

Răspuns Câştigător
| HardCore7750 explică:

Depinde si de netul pe care il ai dar foarte putin, cel mai mult depinde de IP si cum receptioneaza aia de la google videoul pentru al verifica. apropo ce canal de YT ai sa dau un suscribe big grin

3 răspunsuri:
| Goggler77 a răspuns:

Cred ca s-a facut contul pe internetul lui, si in baza de date YouTube s-a salvat IP-ul lui, de aceea pe el il monetizeaza mai repede deoarece il au in baza de date dar pe tine te monetizeaza mai incet, sper sa iti fie de folos, funda happy

| HardCore7750 explică (pentru Goggler77):

Si cam cat dureaza, poate fi si din cauza internetului pe care il am? care merge cu 45 kb/s, adica poate dura atata ca am alt IP si pana se trimite la Google videoul sa il verifice?
Daca raspunzi si la asta iti dau funda

| HardCore7750 explică (pentru HardCore7750):

Ai funda
Canalul de YouTube : https://www.youtube.com/channel/UCMCrC-G3eJeycVAQelhg6Fg
Si pot sa imi fac IP-ul ca si al lui? sau ceva sa imi monetizeze mai repede?

| HardCore7750 explică (pentru HardCore7750):

Depinde si de netul pe care il ai dar foarte putin, cel mai mult depinde de IP si cum receptioneaza aia de la google videoul pentru al verifica. apropo ce canal de YT ai sa dau un suscribe big grin