| anonim_4396 a întrebat:

Salut, exista pe BVB optiunea de a crea un cont demo pentru trading? Daca nu, ce platforme pentru pc imi recomandati pentru un cont demo?

1 răspuns:
| AtomiX a răspuns:

BVB este broker de actiuni la companii romanesti, iar la actiuni nu se prea merita sa faci trading ci investitii (adica sa le cumperi si sa le pastrezi o perioada mai mare de timp). Oricum are si BVB o aplicatie unde iti poti face un cont demo sa vei cum e.

Pentru trading iti recomand sa incepi cu Trading212 sau eToro pana inveti cum sta treaba si pe ce anume vrei sa te axezi (actiuni/ perechi valutate/ indexi/ crypto). La ambele iti poti face cont demo si categoric le poti folosi de pe pc dar au si aplicatii mobile.