| ClauAlina96 a întrebat:

Salut grup, îmi spuneți va rog de ce acte am nevoie pentru a deschide o afacere cu o rulota de tip fastfood?

Răspuns Câştigător
| brokxy a răspuns:

Trebuie sa mergi la Biroul Unic din cadrul Oficiul Registrului Comerțului(cauta pe net unde e in orasul tau, gasesti)judet
Acordul de funcționare eliberat de primărie
Înregistrarea sanitar-veterinară. Documentul este eliberat de Direcția Sanitar Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (TREBUIE daca nu ti-l poate inchide)
Certificatul de înregistrare emis de Oficiul Român pentru Drepturile de Autor,
Autorizaţia de amplasare şi/sau de acces în zona drumului.
Eliberată de administratorului drumului care poate fi după caz consiliul local sau judetean.

1 răspuns:
| ClauAlina96 explică (pentru brokxy):

Mulțumesc frumos!