| Prumarius a întrebat:

Salut grup, unde recomandati deschiderea unui cont bancar în afara de Banca Transilvania? Mulțumesc

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cont bancar: ING. Depozit: BTIBank.

| Adry05 a răspuns:

ING clar!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiecare bancă are avantajele și dexavantajele ei. Astfel rata dobânzilor și contractele de împrumuturi diferă. Astfel din experiența mea prefer BRD, căci prin contract, contul meu nu poate fi poprit, dacă am datorii altundeva, nu pot să îmi ia bani prin hotărâre judecătorească din el. Îmi place Alpha Bank, căci am o platformă online foarte prietenoasă, ca să fac tranzacții de acasă de pe Desktop. De asemenea îmi oferă avantaje dacă folosesc cardul lor de debit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Raiffeisen. Au pachete cu zero costuri.

| Feitan a răspuns:

Oriunde,toti te fura in modul lor laughing

| InvatamProgramare a răspuns:

Depinde de ce nevoi ai si de rulaje. Eu am ING si sunt multumit.

| AlexMh a răspuns:

Eu am ING de vreo 10 ani si sunt foarte multumit. Cred ca are cel mai bun Homebanking.