| Dănilă_Narcis_1999 a întrebat:

Salut
Îmi poate spune cineva daca pot face abonament la Vodafone pentru un Iphone 12 pro max?
Mentionez ca nu lucrez nicăieri...il pot face doar cu buletinul?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ce vrei sa te întinzi mai mult de cât îți este cearceaful? Apoi să nu ai posibilitatea să achiți și vor închide abonamentul. Tu zici "dă-o în pana mea, nu are ce să facă. Nu am job stabil, proprietate, nu are ce sa îmi execute silit". Eu în urma cu 8 ani am avut un abonament Vodafone pe care nu l-am mai plătit. Mi-au închis abonamentul, apoi au vândut către o firma de recuperare. Aceasta firma de recuperare mereu m-au bombardat cu email-uri "cum ca am de achitat suma de 800, 67 RON" și alte baliverne de plata în rate. Eu cum am avut și probleme cu buletinul, o perioada nu am figurat nicăieri și nu au avut de unde să mă ia pentru a ma da în judecata. Anul trecut m-am trezit cu citație prin care firma de recuperare a făcut o cerere cu valoare redusă.
Asta cu toate ca legal datoria s-a prescris de mult. Despre asta ce spui? Nu am băgat în seama, s-a judecat si dat răspuns favorabil tot lor. Eu am salvat nr de dosar și urmărit pe internet toată distracția.
Din cei 800, 67 RON ceruți, instanta a dat dreptate numai pentru suma de 360 RON + 50 RON cheltuielile de judecata. Restul au scos ca fiind neîntemeiat. Despre asta ce spui? Și ei în email scriau că, dacă se ajunge în tribunal, costul va fi mult mai mare. Dacă eu le plăteam suma de 800 RON nu luam țeapă? Vrei sa pățești ca mine?
Acum aștept să mă execute silit. Dar oricum nu a fost nimic în favoarea lor.