| Vraciu2016 a întrebat:

Imi puteti spune cat inseamna 100.00 RON? 10 milioane sau un milion? Am primit o poprire cu suma de 100.00 RON si as vrea sa stiu cat inseamna.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| duckermlocker a răspuns:

100 de leilaughing))un melion, daca vrei asa

| duckermlocker a răspuns (pentru duckermlocker):

Multumesc,fratioru'...la mai putine amenzi de platit!

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un milion in bani vechi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai exista milioane de ceva ani!
100.00 ron = 100.00 lei

| Vraciu2016 explică (pentru Violleta2022):

Eu ma refeream in bani vechi happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vraciu2016):

Banii vechi nu mai exista de ani buni!
Nimeni nu ii mai foloseste si trebuie sa inveti a folosii corect moneda actuala!

100 RON fac 100 lei, cat scrie atat este!

| duckermlocker a răspuns:

Daca mai aveai un 0 pe la sfarsit pe acolo...erai bosslaughing)
sau punctul ala sa fi fost cu un 0 mai la stangarolling on the floor)tot era ceva

| Vraciu2016 explică (pentru duckermlocker):

rolling on the floor) eram barosan atunci. Mersi pentru raspuns. tremuram de frica crezant ca am de dat 1000de RON (100 de "melioane"). Totusi nu pot sa-mi dau seama de ce. Mai ales ca asta vine de la ANAF si nu am nici o amenda. Ciudat

| duckermlocker a răspuns (pentru Vraciu2016):

Npc...da-mi si tu o funda, sa vad si eu cum erolling on the floor)

| CapelloRansley a răspuns:

In LEI/RON se numara banii de ceva timp. Mi se pare incredibil faptul ca unii oameni inca numara banii folosind *milioanele*, cand pe hartia valoroasa scrie *LEI*. Dar vorbind ca pe vremea lui bunica, sa spunem ca 100 lei inseamna 1 milion de lei vechi.

| Vraciu2016 explică (pentru CapelloRansley):

Nu e faptul că număr banii folosind milioane doar că m-au speriat cele 2 zero-uri de după punct

| K0sti a răspuns (pentru Vraciu2016):

Aoleu...