| anonim_4396 a întrebat:

Salut,in ce pot investi 1000, 1500 RON sa-mi aducă o suma mai mare dar sa fie și ușor de învățat ce sa faci?

9 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ia o masina de dezmembrat cu piese bunicele (vezi pe piata ce se cauta mai mult) si pune anunt.Vei vinde pe rand din ele deci trebuie răbdare destul de multă plus sa vezi cam la ce pret se învârt ca sa faci unul corect, iar după, caroseria sa o dai la fier vechi, ca si de acolo iti iei bani.

| Catrice a răspuns:

Pana și o facultate e mai scumpa de atât laughing
E ca și cum ai intreba pe ce să-ți cheltui salariul minim ca să-ți și rămână banihee hee

| raMLesS a răspuns:

In tine, invata skilluri noi.

Răspuns utilizator avertizat
| Alverto a răspuns:

Salut!
In primul rând în tine, cumpără cărți, cursuri, iar după ce ai trecut de etapa în care faci mai multi bani poți investi în cripto-monede sau in francize (daca nu știi ce sunt, intreseaza-te, o sa te ajute mai mult decât dacă ți-ai deschide o afacere). Dar sa ne focusăm pe ideea cursurilor, de ex dacă ești pasionat de bucătărie, cumperi un curs pentru pregătire bucătari, primești o diplomă și după multa practica poți ajunge prin cele mai de lux restaurante, pentru a fi bucătar îți trebuie minim 9 clase și este în continuare o meserie bine plătită așa ca ex, dar sigur că poți face un curs pentru ce îți place și te avantajează.

| Dintrebare a răspuns:

Monede virtuale, pariuri sportive, ceva care presupune ce cauti tu, adica speculatie.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Cumpără aur. Azi, puțin. Mâine, iar puțin. Este singuta marfă care nu se depreciază. Mai mult decât atât, prețul aurului urcă mereu, nu coboară.
Dacă vrei un câștig rapid, apucă-te de furat.

| existential a răspuns:

Nu se poate vorbi de investitii cu bugetul tau. Ar fi mai mult o joaca sa cumperi actiuni, monede virtuale, etc.
Daca ai vreo pasiune, investeste in pasiunea ta, adica plateste-ti cursuri si profesori.
Daca vrei sa fie si usor ceea ce faci, nu te astepta sa te plateasca cineva cu sume mari de bani. Atat efort cat depui, atata recompensa vei primi in schimb.