| costinvlad49 a întrebat:

În Italia cum se obtine o chirie? Daca nu am banii pot plati luna viitoare? Adica sa imi gasesc servici?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este exact ca la noi, dupa cum te intelegi cu proprietarul locuintei inchiriate. Daca acesta este de acord poti plati si mai tarziu, doar ca este greu de gasit un asemenea proprietar, de regula toti cer o suma drept garantie, inainte de a te primi ca chirias, suma care sa acopere cel putin o luna de chirie si de asemenea cer chiria pe fiecare luna.

| costinvlad49 explică (pentru Ioandelasal):

Ok. Ms frumos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți găsi, dacă un locator are nevoie de servicii din partea ta.