| Georgian_Georgian_2000 a întrebat:

Salut in Iulie fac 14 ani și a-și vrea sa lucrez pe sezon, știe cineva un loc de munca...nu vreau neaparat cu angajare, a da și sunt din Mangalia

Răspuns Câştigător
| Yasmin875 a răspuns:

Nimeni nu te va angaja pentru că ai doar 14 ani. Daca te angajezi trebuie să ai cel puțin 15 ani și la vârsta asta ai nevoie de acordul părinților, cand o să ai peste 16 ani nu vei mai avea nevoie.S-ar putea să te primeasca doar să pui pliante în cutii poștale.Cunosc doua fete care la 13 ani asta făceau.Cica primesc 150 lei pe săptămână.Ele sunt din Galați, din păcate.sadDar de ce vrei să te angajezi? Banuiesc ca ai nevoie de bani pentru ceva. Cerele bani părinților tăi, rudelor.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la implinirea varstei de 15 ani, nu este legal sa fii angajat.
Imi pare rau Georgian, dar va trebuii sa mai astepti 1 an.
Dar poti lucra la bunici in curte, la rude pe la tara, undeva unde faci un banut de buzunar.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine crezi ca angajeaza la 13 ani?

| AKARA0 a răspuns:

La 14 ani ție îți arde de munca?
Cine te angajează pe tine la 14 ani, multumeste-te cu banii care tii da părinți, mai așteaptă 5-6 ani și atunci sa te duci la munca.