| Denis67 a întrebat:

In septembrie fac 18 ani. Vreau să întreb dacă se poate merge sa schimb bani in forinți la vreun schimb valutar înainte de împlinirea vârstei de 18 ani?

Răspuns Câştigător
| Romeo16101 a răspuns:

Da poți, pe baza de buletin.

3 răspunsuri:
| JulesDC a răspuns:

La mine in oras, la banca transilvania mi-au spus ca trebuie sa am 18 ani ca sa pot schimba bani...chiar daca am fost cu buletinul

| Denis67 explică (pentru JulesDC):

Eu am specificat in întrebare doar la schimbul valutar, nu la banca

| JulesDC a răspuns (pentru Denis67):

N-am fost atenta, la schimbul valutar sunt foarte indulgenti, nu au atatea reguli ca la banca in legatura cu varsta, si e nevoie doar de buletin pentru a schimba banii.