| sebi88k a întrebat:

Incerc sa-mi gasesc un job sa-mi placa, dar nu stiu la ce sunt bun. Am 30 de ani, am doar liceul, am lucrat in mai multe domenii printre care si in IT, iar acum sunt la un birou de executari silite. Vreau sa descopar ce imi place. Unde pot apela? Nu sunt multumit de nici un servici. Daca mai sunteti si altii in aceeasi bucla va rog sa scrieti mai jos. Daca ati depasit momentul cum ati facut sau la cine ati apelat. Multumesc

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți începe cu o analiză. Până acum ai acceptat fiecare job din nevoi materiale. Dacă ai avea suficienți bani, ca să nu trebuiaacă să muncești pentru ei, ce activitate ți-ar face plăcere? Ce îți place să faci în timpul liber? Un hobby oarecare, indiferent cât de neobișnuit ar fi el, poate deveni treptat o sursă de venituri care să te îndepărteze de rutină și plictiseală.