| Radandam a întrebat:

Joc la pariuri sportive.Si cineva mi-a cerut paysafe in valoare de 100 de lei sa imi dea bilete gratis zilnic.Cum se foloseste paysafe ca nu inteleg? Iti poate lua date personale? Iti poate face rau? Ca daca e sa pierd aia 100 de lei sa iau țeapă asta e, faza e ca imi este frică daca imi poate face ceva, sa ajung pe la politie nu stiu...Va rog sa ma ajutati sa imi explicati! Mulțumesc!

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

E teapa, si pierzi aiurea 100 de lei cine stie la cati fraieri mai aplica taranoii aceste metode de tip scam.
Nu exista o reteta si nici vreun campion al pariurilor sportive, atata timp cat tine de sanse si de noroc ca zi bate Juventus dar saptamana viitoare pierde...
Iar cei care castiga premii mari din pariurile sportive NU ITI VOR DA TIE PONTURILE PENTRU 100 de lei nu le vor da nimanui.
NUMAI FITI FRAIERI PUSTILOR SI INCURAJATI NENOROCITII DE PE NET SA DUCA O VIATA BUNA PRIN INSELATORIE!
Te pricepi joci pe barbat ta, nu te pricepi nu joci e atat de simplu.
Mancarea nu vreti sa v-o mestice altcineva contra unei sume de bani?
Deci faza asta cu ala care iti da bilete la pariuri este o teapa ordinara.

| Violleta2022 a răspuns:

Este teapa!

| NLS a răspuns:

Si peste cateva zile postezi aici ca ai luat teapa de la respectivul, ti-a luat bonul, si adio bilete gratis...

Si n-o sa-i poti face nimic, daca nu ai o dovada concreta ca intr-adevar i-ai inmanat bonul de paysafe fara sa-ti dea nimic in schimb.

Daca chiar vrei sa pierzi niste bani, macar pierde-i cu stil cumparand niste bilete, nu lasandu-te fraierit de altii.

Un bon paysafe nu se mai poate urmari, pentru ca nu sunt precum banii.
E o metoda de plata anonima, si odata ce respectivul a folosit codul, nimeni nu mai poate afla sau demonstra ca el a folosit acel cod.

| Sn4k3 a răspuns:

Ii dai pur si simplu codul de pe hartie sau iti faci cont pe site si transferi. N-are ce sa fure, dar mai mult ca sigur o sa iti dea teapa daca te referi la unul din astia de zic ca dau ponturi bune.

| danbnz a răspuns:

Asa te momeste sa bagi si mai multi bani in pariuri.
Lasa-te de "sportul" asta ca iesi in pierdere pe termen lung.

| Panamax a răspuns:

Teapa

Răspuns utilizator avertizat
| xeum a răspuns:

Te duci la un magazin care are aparat paysafe sau diferite puncte de vanzare amplasate in zona ta.
https://www.paysafecard.com/ro-ro/cumparare/
Pornesti aparatul, selectezi butonul cu 100 si iti va genera un cod unic paysafe. Nu ai de ce sa ajungi la politie sau de ce sa te temi, ca sa cumperi un paysafe n-ai nevoie de date personale :)).

| xzawn17 a răspuns:

Salut! 1.Nu iti recomand sa joci la pariuri sportive pentru ca e la fel ca la pacanele 2.Cand iei un peysafecard se gaseste la mai multe magazine daca au aparate cu serviciul paysafecard.Iti da un bon cu pinu cum ar fi 089362527.Si iti mai dau un sfat nu mai crede toti prostii ca iti da niste bilete gratis