| Hellboy96 a întrebat:

La 16 ani vreau sa ma angajez temporar la Glovo. Vreau vara sa lucrez. Cam 8-10 ore pe zi si cam 6 zile pe săptămână.
Insa am câteva întrebări legate de angajare si munca.

Întrebările legate de angajare:

Dacă mă angajez vara, am nevoie de ceva hârtie de la școală?
Am nevoie de acordul părinților?
(Asta e legata de întrebarea de mai sus) Dacă da, am nevoie de acordul ambilor părinți, chiar și daca ei sunt despărțiți sau doar de acordul mamei?
Durează mult sa stau la interviu?

Întrebări legate de muncă:
Vi se pare mult cat am scris că aș vrea sa lucrez?
Când mă duc la restaurant, ii spun că sunt de la Glovo si ei îmi pregătesc comanda?

Sper sa nu vi se pară întrebări stupide, dar sunt mai greu de cap si decât să fiu nesigur de ceva, mai bine întreb. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă mă angajez vara, am nevoie de ceva hârtie de la școală?
Nu.
Am nevoie de acordul părinților?
Nu.
(Asta e legata de întrebarea de mai sus) Dacă da, am nevoie de acordul ambilor părinți, chiar și daca ei sunt despărțiți sau doar de acordul mamei?

Durează mult sa stau la interviu?
Nu.

Întrebări legate de muncă:

Vi se pare mult cat am scris că aș vrea sa lucrez?
Legal, la 16 ani ai voie un număr limitat de ore pe zi, dar fiind o muncă ne mormată, lucrezi cât ai comenzi, că nu te cronometrează nimeni.
Când mă duc la restaurant, ii spun că sunt de la Glovo si ei îmi pregătesc comanda?
Comanda este gata. Tu o iei și o livrezi clientului. Vei avea un instructaj pe tema asta.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce stiu eu Glovo colaborează cu curieri care au Pfa deci implicit majori.

| Hellboy96 explică (pentru suntserios):

Nu, mai nou si de la 16 ani te poți angaja