Întrebare recomandată | jocker007 a întrebat:

Salut.La ce banca e cel mai bine sa-mi fac un card?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La raiffiesen ai tot gratuit. Pana pe la 26 de ani. Si e o banca sigura. La ING si BRD in niciun caz...sunt numai mincinosi. Te trezesti ca ai de platit comisioane.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Banc post.

| Violleta2022 a răspuns:

Raiffiesen.

| minrest a răspuns:

La Raiffiesen. Dupa ce iti faci card, citeste cu rabdare toate posibilitatile pe care ti le ofera, ca sa profiti la maxim.

| gelu1970 a răspuns:

Cel mai sanatos e sa nu ai card. evita cat poti bancile. o sa ai doar de pierdut.

| untu a răspuns (pentru gelu1970):

Ce tot vorbesti? De ce sa evitam bancile?

| CuriousStuff a răspuns:

Eu recomand Banca Transilvania. Am card la ei de peste 4 ani si inca nu au avut niciun cost sau comision ascuns. Singurul lucru pe care il platesc la ei este internet banking-ul 1 leu pe luna, care e optional, nu trebuie sa-l activezi daca nu vrei.

| Ensiferum a răspuns:

Banca Transilvania e de viitor, se aud ceva zvonuri despre bancile mari gen : BCR, Banc Post ca vor disparea. sa nu mai vorbim de restul bancilor de tranzitie.

| dreaku a răspuns:

Eu am la ING si sunt multumit. Aplicatia online si pe telefon este intuitiva si se acceseaza usor. Comisioane nu sunt, dar doar in cazul in care se livreaza salariul lunar in acel cont si daca faci o plata lunar. Am avut card si la BRD, dar ma trezeam anual cu o taxa de administrare de 25 de ron si mai dispareau cate 50 de bani pana la 2 lei din cand in cand.

| Alexandrudan19996 a răspuns:

ING mi se pare cel mai bun. Pana la 26 de ani nu platesc nimic, la ei toate operatiunile se fac de la atm(nu mai au ghisee) 24 din 24