| anonim_4396 a întrebat:

Salut.La vara fac 16 ani, in iunie si vreau sa muncesc in iulie si august.Stau pe litoral,ca ce as putea sa ma angajez? Pot ospatar,barman, shaormar, debarasator(ala de aranjeaza mesele la restaurante dupa clienti)? Si cat pot castiga pe luna?

1 răspuns:
| tryndamid a răspuns:

Poți ca ce ai enumerat tu dar trebuie să vorbești cu patronii. Salariu nu știu exact dar cred că e bunicel. Aș zice să ieși dacă poți și să intrii în diferite restaorante sau așa să întrebi dacă fac angajări. De acolo te descurci și o să te lămuească ei mai bine.