| anonim_4396 a întrebat:

Salut.La vara fac 16 ani, in iunie si vreau sa muncesc in iulie si august.Stau pe litoral, ca ce as putea sa ma angajez? Pot ospatar, barman, shaormar, debarasator(ala de aranjeaza mesele la restaurante dupa clienti)? Si cat pot castiga pe luna?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai mai postat intrebarea asta ieri si ai primit un raspuns, nu mai face spam.

| MarioADV a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze,dar am nevoie de un raspuns concret.Il mai las putin si il sterg daca e.

| tonyc7 a răspuns:

La 16 ani nu poti castiga mare lucru. Decat niste sume foarte-foarte mici pe care le vei cheltui rapid pe cate ceva de-ale gurii, eventual si pe vreo tzoala, doua.

| SetYourselfFree a răspuns:

Poti sa vinzi înghețată sau alte lucruri care sa vand într-o stațiune.Salariul nu il putem spune noi, asta se negociaza in functie de patron. Daca părinții tăi sunt de acord pot închiria casa/apartamentul in regim hoteliere pentru turiști.

| ionicabubulina112112 a răspuns:

Am gasit cateva posturi libere la Terasa cu Flori sau Corner din Eforie Nord, si bacsisul e ok

| An0nim0000 a răspuns:

Da! Nu câștigi foarte mult, depinde dacă te angajezi în mamaia e posibil ca salariul sa ajungă la 500-600 de lei pe luna, asta dacă ai noroc, în general sa zicem ca 350 de lei pe luna, cam asa, dar pentru 16 qni nu o sa treacă niciodată de 700 de lei pe luna.