| brihonte a întrebat:

Locuiesc in Franta, foarte aproape de Geneva.M-ar interesa sa fac o afacere cu vechituri, adica sa le cumpar din Germania si/sau Austria si apoi sa vin aici in Franta, sa le pun pe site specializat spre vanzare. Intrebarea mea este, pentru cei cunoscatori, unde sunt mai bune preturile, unde gasesti lucruri mai interesante? In Germania sau Austria. In Austria stiu ca se tine flohmarkt duminica si ca au preturi foarte ok, am fost de cateva ori. Dar de Germania nu stiu nimic. Mie, clar, mi-ar fi mai convenabil partea de sud-vest a Germaniei. E mai aproape. Poate stiti si ceva locatii pe Germania in regiunea asta. Merci mult!

2 răspunsuri:
| adishorMS a răspuns:

Gasesti in lagarele turcilor, bulgarilor, romanilor care aduna marfa pentru. a o trimite in tara

| IonutDX a răspuns:

Cred ca iti vei irosi banii aiurea! Cei care au ceva mai valoros isi pun lucrurile pe siteuri specializate. Daca vrei sa cumperi lucruri folosite, adica produse pentru oameni in marea lor majoritate saraci, asta presupune plata transportului si nu cred ca afacerea va fi un succes. In fine, poate tu cunosti situatia mult mai bine decat mine.

In ceea ce priveste locurile, intreaba pe forumuri germane/austriece. In Viena, intre Karlsplatz si Kettenbruckengasse, U4, e o piata in aer liber, e posibil sa gasesti la sfarsit de saptamana ceea ce cauti.