| SomeBody12425356 a întrebat:

Salut lume!
As dori sa raspunda in principal cei care au experienta in vanzari, fie ea cat de mica. (in principal online)
Am si eu 4 parfumuri, editii limitate, care nu se mai gasesc si incerc sa le dau de aproximativ 3 luni. (Adidas by Jeremy Scott)
Ce as putea sa fac ca sa le dau mai repede? (precizez ca sunt produse noi, sigilate)
Astept orice fel de raspuns, sunt dornic de a invata strategii noi si de a auzi cat mai multe pareri.

5 răspunsuri:
| farfuriaverdex a răspuns:

Daca ai doar 4 le pui pe Olx, atentie la detaliile si diferentele dintre un parfum original si unul fake, prin asta cand cineva prezinta lipsa de incredere ii poti arata diferentele si sa ii dovedesti astfel ca parfumurile vandute de tine sunt originale. Daca vrei sa te extinzi? Aici este un subiect vast, cel mai bine este sa faci un research online, niste cursuri etc. Nu o sa iti dea nimeni mura in gura o strategie care difera f mult in functie de produs, scop etc

| SomeBody12425356 explică (pentru farfuriaverdex):

Iti multumesc, am cerut mai multe raspunsuri pentru a putea dezvolta singur o strategie cat mai OK, in principiu am o idee schitata dar voiam sa aud si alte pareri.

| farfuriaverdex a răspuns (pentru SomeBody12425356):

Daca vrei sa dezvolti inceapa cu cantitati mici, vezi ce se cauta intai, apoi dezvolti, fa o baza de clienti multumiti care sa transmita mai departe, apoi ridica nivelul la un magazin online, nu te baga din satart pe ceva big. Cu placere happy

| SomeBody12425356 explică (pentru farfuriaverdex):

Am incercat pe Facebook si OLX, dar nu prea vrea lumea sa cumpere de la mine. De exemplu am dat o geaca de piele care valora 1300 de lei, la 200 de lei dupa 3 luni de cand am postat-o (a fost primita).
Si in cateva zile planuiam sa plec in UK, sa lucrez ca sa strang un capital relativ ok de inceput si in paralel sa studiez piata, si surpriza, mi-au dat teapa romanii, mi-au luat banii si stau acasa. laughing

| farfuriaverdex a răspuns (pentru SomeBody12425356):

Nu pleca afara fara sa fi sigur de cei cu care colaborezi, fie pleci singur si cauti acolo un job, fie printr-o cunostinta. Atfel... este cam cum ai patit. Poti incerca sa vinzi cunostintelor, celor care te cunosc si au incredere in tine, apoi sa duca vb mai departe. Cel putin pentru inceput. Altfel. nu stiu ce sa zic happy Succes