| Anonimu1994 a întrebat:

Salut,ma puteti ajuta si pe mine cu ceva? Sunt clasa a 8 a la o scoala din Iasi, faza este ca as vrea sa urmez un liceu cu profil economic...dar am o intrebare LA LICEU CU PROFIL ECONOMIC MA INVATA CUM SA IMI CREEZ O FIRMA/AFACERI chestii legate de antreprenoriat? Sau ar trebui sa oftez pentru alt profil? Tin sa mentionez ca vr pe viitor sa imi deschid o afacere a mea si vreau sa ma pregatesc la nivel educational

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te învață multe aspecte care te ajută să creezi o firmă.

| Alinnnnnnnnnnn a răspuns:

Este o alegere buna.
In clasa a 10 a vei avea in orar,, educație amtreprenoriala" unde vei afla cum se înființează o societate.
Din clasa a 11 a vei face ceva contabilitate la firme de exercitiu.
Deci este cea mai bună alegere un liceu economic daca iti doresti pe viitor sa continui in domeniu.
Acum, depinde si de liceu si cand spun asta ma refer la cat de ok sunt profesorii la capitolul predare si abordare cu elevii.
Baftă!

| Anonimu1994 explică (pentru Alinnnnnnnnnnn):

Mersi mult frate, chiar apreciez! Craciun fericit!