| ma3ryian a întrebat:

Merita sa deschid o firma de transport marfa si pot sa iau curse de pe bursa? Se merita sa faci doar internul pe Romania? Sa zic ca as avea doua camioane si as lucra eu pe el si un membru al familiei.

Răspuns Câştigător
| Raul2802 a răspuns:

Se merita se iti deschizi o firma, insa cu doua camioane nu prea ai ce face, tu cu doua camioane o sa iei "resturile" de la cei mari...Ca sa mearga treaba trebuie sa iei cel putin 4-5 si sa te bagi la o casa de speditii(Eu am un prieten care are doua camioane, insa lucreaza doar cu unul pentru ca ia curse pe care le refuza altii si nu ii merita sa plateasca soferii pentru 5-6.000 de km pe luna), insa daca tot vrei sa incepi, te sfatuiesc sa iti iei o duba de 3, 5 tone,aici poti face bani frumosi,in plus ai mai multe avantaje,spre exemplu: nu ai program de respectat, nu ai de platit anumite autostrazi, nu ai restrictii privind circulatia, nu ai asa mari costuri de intretinere, gasesti curse din orice loc.

Ca o comparatie intre prietenul cu camioanele si unul cu o dubita de 3, 5, la final de luna, cand au tras linie, cel cu dubita avea profit mult mai mare fata de cel cu camioane

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum cateva intrebari aveai deja o firma si aveai si un angajat
dupa 3 zile ai vrut sa iti deschizi o sahormerie
dupa alte 3 zile ai vrut sa iti iei camioane pentru comunitate si sa iti deschizi iar firma
pe urma ai ajuns manager la firma unui prieten
pe urma ai ajuns sofer pe minimul pe economie
pe urma ia vrut sa faci Ro-Ucraina
tu stii ce vrei in realitate? sau doar pui intrebari fara finalitate?