| AndreiMM0002 a întrebat:

Salut.

Merita sa deschid un amanet? Unde lumea sa își amaneteze bijuteriile, electronicele (telefoane, calculatoare etc.) sau mașinile? M-ar interesa sa știu mai exact ce presupune o astfel de afacere, conteaza mult zona unde este amplasat amanetul sau nu și daca poate fi o afacere de succes.

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

O afacere de succes este dacă devine profitabilă.
Noi nu putem să iti spunem dacă merită sau nu. Tu iti cunosti mai bine planul de afaceri.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Afacerile de succes nu sunt alea de le gasesti imediat, iar cum tu ai zis ca esti lenes...

| Sonia822 a răspuns:

Presupune sa-ti iei seif certificat antiefractie, suficient de mare, modul antiglont, usa antiefractie certificata, folie antiefractie de 400 microni pe geamuri, chirie spatiu, camere de luat vederi, aprobari, angajat. Trecuie sa ai cateva zeci de mii de euro.

| Pandicornita a răspuns:

Este bine daca ai prea multi bani si nu ai ce face cu ei(save the turtles)

Funda?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Pandicornita):

Fundă c-ai scris 18 cuvinte? rolling on the floor