| IonelManoliu a întrebat:

Mi-am adus aminte ca exista site-ul asta!

Care este diferenta dintre un card cash si un card de debit?

Răspuns Câştigător
| xGamerZ212 a răspuns:

Cred ca vrei sa zici dintre card de credit si card de debit, ei bine diferenta intre ele este ca cel de credit (sau cash cum ii zici tu) este cel pe care platesti banca respectiva, plus ca daca iei bani de pe acel card ii vei da inapoi cu dobanda, iar cel de debit, acolo depui tu bani si ii scoti cand vrei.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cardul cash nu exista.
Cardul de credit e ala pe care îl alimentezi tu și folosești doar cât pui pe el.
Cardul de credit e ala pe care îl alimentează banca, tu folosești banii și ii plătești pe urma

| CarcotasulVesel a răspuns:

Card cash nu exista
card e o metoda de plata electronica
cash e o metoda de plata cu bani fizici

daca vrei sa spui care e diferenta intre un card de credit si unul de debit, atunci ala de credit iei pe "credit", adica imprumut, iar la ala de debit, ai bani pe el atat timp cat sunt in cont, cand se termina, trebuie sa bagi altii ca sa poti face plati