| Severineanul32 a întrebat:

Salut, mi-am facut si eu la inceputul anului intreprindere individuala pentru prestari servicii(sportive), iar acum am inteles ca trebuie sa merg sa sepun Declaratia unica estimativa. Este vreo problema daca declar mai putin decat am avut venit pana la aceasta data si sa regularizez anul viitor cand trebuie sa depun Declaratia Unica pentru 2019?
Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii mai clar ce ti-ai facut, cand ai obtinut primul venit si cum trebuie sa platesti contributiile si impozitul pe venit (lunar, trimestrial sau anual) si o sa-ti dau un raspuns concret.

| Severineanul32 explică (pentru Ioandelasal):

Salut, i.i. pentru servicii arbitraj fotbal neplatitor de tva din cate am inteles (inca nu ma pricep prea bine), primul venit l-am incasat imediat dupa ce mi s-a eliberat adev. aceea verde si dupa ce mi-am procurat fact. si chit. undeva in luna feb. anul acesta, din cate stiu anual trebuie sa declar dar am inteles ca deoarece e primul an, trebuie sa depun si declaratie estimativa.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Severineanul32):

Nu stiu modul cum se plateste in cazul tau, nu m-a interesat nici macar o data. In schimb afli foarte usot de la Comisia de arbitraj sau colegi mai vechi in arbitraj.

| Severineanul32 explică:

Ti.am raspuns mai jos. Daca poti sa ma ajuti, si apropo cat la suta trebuie depus din venit