| Zeno_Zeno_1999 a întrebat:

Mi-am pierdut recent cardul de debit si buletinul, problema este ca nu pot sa procur un buletin in original. As putea sa ma duc la banca cu o copie si cateva extrase de pe card pentru a face altul?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand trebuie sa anunti pierdea cartii de identitate la SPCLEP de care apartii si a cardului la banca emitenta.
Cand te duci sa anunti pierderea la banca vei afla si daca iti elibereaza un alt card, desi ma indoiesc, avand in vedere ca ai pierdut CI de pe care ai copie.