Întrebare recomandată | ShadowLoleris a întrebat:

Ne poate veni alocația, salariul pe Revolut?
Chestia e că nu ai de unde să iei extras de cont de la Revolut.
Mulțumesc!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred asta, bancile noastre nu au legatura cu firma care emite aceste carduri.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Alocația este livrată prin carduri emise de băncile din România.

| Wr3nch a răspuns:

Nu. Trebuie neaparat sa ai deja un cont la o banca ca sa poti folosi revolut.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De ce naiba ati vrea sa folositi o aplicatie gandita pentru platiti pe post de banca?

| awspam a răspuns:

Astia de sunt pe revolut se vad si ei plecand cu bani din Romania prin insulele maldive si cum uita toata lumea de ei

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu. Inca nu. Daca citeai pe site-ul lor vedeai asta si singur. Daca folosesti un produs mi se pare de bun-simt sa citesti ce si cum face produsul ala. Dar na, noi suntem romani, cu greu stim sa citim...

| Elelei a răspuns:

Revolut nu acceptă alimentarea prin cash sau cec.

Citeste mai mult: adev.ro/pmtufo

| bbobo22 a răspuns:

Poti incasa salariul fara probleme. Doar nu le va conveni celor care vor sa-ti faca plata dintr-o banca din Romania in contul tau Revolut. Contul tau Revolut are un cont IBAN normal doar ca este in Anglia. Platile din orice banca din Romania catre contul tau Revolut vor fi comisionate ca orice plata externa si transferul va dura vreo 3 zile.