| GoldenBoy17 a întrebat:

Salut, nu stiu daca este Categoria corecta, in fine. As vrea sa mi Deschid un Cont in banca, pentru Un card unde sa mi depun banii, tin sa mentionez ca nu lucrez momentan, 18 ani, Insa doresc eu un card pentru motive personale, Stie cineva care Banca este cea mai buna? Mi se cere vreun comision la deschiderea contului? Si ma intereseaza sa stiu si la cat timp imi da cardul.
Ofer funda

Răspuns Câştigător
| 28cosmin a răspuns:

Salut. Țin să îți răspund la această întrebare.
1. Trebuie să ai peste 18 ani ceea ce ai zis că ai;
2. Nu trebuie să lucrezi ca să ai neapărat un cont deschis la o bancă anume și un card;
3. Cea mai bună bancă eu am avut cont deschis și card la ei este Banca Transilvania;
4. Nu îți i-a niciun comision;
5. Dacă timp de 6 luni nu depui nimic pe cont cât și card fiind același unul sau altul (poți să ai cont și să nu ai card), îți închid contul și îți blochează cardul pentru că nu ai alimentat contul/cardul timp de 6 luni, contul nu trebuie să fie gol adică pe 0 timp de 6 luni;
6. Cardul îți vine în 5 sau 7 zile lucrătoare de la momentul deschideri contului și semnarea documentelor pentru cont deschis cât și pentru card. Ce înseamnă 5 sau 7 zile lucrătoare, păi acest lucru înseamnă cursul săptămânii de luni până vineri fără weekendurile.

La Banca Transilvania comisioanele sunt zero la retragere numerar de la bancomatele băncii Transilvania, comisioanele sunt zero la cumpărăturile făcute cu cardul. Dar atenție depinde foarte mult la cumpărături în cea cititor de carduri îți pune să nu fie de la BRD sau alte bănci ca să nu îți i-a vreun comision sau ceva.
Ți-am răspuns la tot ce ține de bancă. Dacă dorești mai multe informații te aștept cu mesaj pe pagina mea de Facebook http://www.facebook.com/paginaluicruceru/

O zi frumoasă să ai în continuare! Sper ca informațiile să îți fie de folos și să primesc fundă.

| GoldenBoy17 explică (pentru 28cosmin):

Chiar foarte de folos, apropo, Am efectuat deschiderea contului prin Intermediul Online, pe 10 Ianuarie. Deci Saptamana viitoare, marti, miercuri, s-ar putea sa ajunga Cardul in unitate! Multumesc

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

ING si BT au cele mai mici comisioane pe piata in momentul de fata. La ING ti se da cardul pe loc, unul provizoriu ce e drept

| GoldenBoy17 explică (pentru suntserios):

La BT cere vreun Comision Pentru Deschiderea Contului?

| suntserios a răspuns (pentru GoldenBoy17):

Nu cunosc, nu am cont la ei.

| 28cosmin a răspuns (pentru GoldenBoy17):

Nu îți cere niciun comision pentru deschiderea contului bancar sau pentru efectuarea cardului. Acest lucru nu se întâmpla nicio unitate bancară.

| Țoglă a răspuns:

Acesta e cel mai bun card pentru tine, 0 comision.
https://www.bancatransilvania.ro/......-electron/