| anonim_4396 a întrebat:

Salut, parintii mei sunt trecuti la rau platnici (La banca) pentru ca n-au platit la timp.
Si vreau sa iau un pc in jur de 2500 lei, poate sa-l ia in rate de la Altex prin CREDEX? Am vazut ca e si IFN (Mi se pare)

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Bată-l norocul de calculator! )) Țara arde, baba se piaptănă...
Părinții tăi au probleme cu banii și singura ta grijă e să achiziționezi un PC. Învață să ai răbdare, toate la timpul lor!

| Freya1 a răspuns:

E posibil sa fie trecut pe lista neagra la banca la care nu au platit si atunci cei de la altex cand o sa vrea sa ii faca creditul vor vedea si nu stiu daca ii va acorda totusi sunt niste bani aia.Si sincer mai bine ai lasa pc-u pana platiti banca.

| TheSeventhSin a răspuns (pentru Freya1):

Cred ca n-ai inteles, si nici eu n-am explicat probabil cum trebuie.
Parintii mei au platit banca, si pc-ul pot sa mi-l iau si peste 2 luni dar acum e reducere. (Si mi-l iau mai repede si tot banii aia sunt)
Dar ei tot sunt in baza de date pe lista neagra, dar au platit-o. (Nu mai sunt probleme de plata)

| Freya1 a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Atata timp cat sunt pe lista neagra e cam greu sa iti ofere credibilitate dar nu stiu poate trebuie incercati si explicati acolo care e situatia si poate ai noroc si se rezolva.