| RedBull69 a întrebat:

Salut, pe perioada de carantina am fost lăsat de la locul de munca acasă în șomaj tehnic, în scurtă vreme am plecat in Ungaria la lucru si nu m-am intors decat acum 2 zile...treaba e in felul urmator. Am fost dat afară de la locul de muncă si am auzit ca pot sa primesc bani din aia de lichidare, ii pot primi?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai o perioadă muncită pentru care nu ai primit salar, dacă nu ai datorii față de firmă, la lichidare primești restul de plată.