| anonim_4396 a întrebat:

Pentru a vinde un obiect pe un site de vânzări, selectând plata la livrare, prin poștă, cum primesc banii? Mă duc la poștă după ce a primit persoana coletul?

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca trimiti ramburs prin posta, iti vine acasa avizul, si mergi cu el la posta pentru a ridica banii.

| Simpatic a răspuns:

Nu te duci la posta, posta vine la tinewinking adica postasul iti aduce banii. Tu trebuie doar sa completezi acele doua documente inainte sa pui coletul, iti explica cei de la oficiul postal

| Furnicuta000 a răspuns:

Adica vrei sa trimiti colet cu ramburs. Cand pui coletul la posta scrii care este suma ramburs (la suma aia adaugi si transportul pe care il platesti cand pui coletul, vreo 12 lei daca are mai putin de 1 kg coletul) si cand se intorc banii primesti aviz sa mergi sa ii iei de la posta sau ti-i aduce acasa daca e un postas mai amabil.

Dar atentie! Vezi ca pe site-urile de vanzari sunt foarte multe persoane neserioase. Daca persoana aia nu merge la posta sa ridice coletul de la tine, coletul se intoarce la tine dupa vreo 2 saptamani si vei mai plati inca vreo 20 lei sa il iei. Deci in total pierdere de 30 lei cam asa. Asigura-te ca persoana e serioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, e simplu. Trimiți coletul persoanei care ți-a cumpărat produsul/obiectul respectiv cu plata ramburs, asta înseamnă că la primirea coletului cumpărătorul va plăti suma cerută de tine; această sumă îți va fi expediată cu mandat poștal!

| Numereal69ulfilas a răspuns:

Mulțumesc mult, tuturor!