| xAngelo a întrebat:

Poate sa-mi spuna si mie cineva cum vine chestia asta cu 0 dobanda adica iei 500 lei dai 500 cand vrei iei nu iau profit sau ce?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| mihai69 a răspuns:

Te referi probabil la ultima reclamă de la TV - primești 500 și dai înapoi tot 500 dar ATENȚIE! - e valabilă oferta numai pentru un împrumut de 30 de zile și NUMAI la primul împrumut. Dacă treci de 30 de zile te-au fript. Dar te frig mai ales dacă mai vrei și alți bani - să vezi acolo camătă (că aia nu se mai poate numi dobândă)! Citește atent TOT ce scrie pe contractul de împrumut!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista diverse carduri de credit care iti permit sa faci cumparaturi in rate fara dobanda. Ei castiga din comisioanele pe card/cont si daca ai intarzaiat o rata te au ars la penalizari si dobanzi

| minrest a răspuns:

Vezi, deja te-ai intepat cand ai inteles ca ii dai cand vrei. O ora daca ai intarziat peste termenul de 30 de zile ala esti. Daca nu intelegi ca e valabil numai la primul credit, iarasi esti mancat. Ramane sa te miri ca prostul de diferenta intre primul si al doilea credit. Si multe alte capcane, desigur.