| Alex_Ruski_1971 a întrebat:

Salut, pot sa imi asociez cardul meu de la BRD la un cont de paypal?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de card. Daca ai un card Visa mai mult ca sigur. De ce nu incerci? Il scrii acolo si dupa o zi doua suni la banca sa-ti de un cod din 4 cifre care a venit de la PayPal. Nu te costa nimic! Mai poti sa si suni in prealabil la banca si sa intrebi daca ai card pentru plati externe. Aceste sunt, in general, acceptate.

| Alex_Ruski_1971 explică (pentru Salontanul):

Chiar acum am încercat sa imi bag cardul pe PayPal si imi zice ca nu este valid

| Salontanul a răspuns (pentru Alex_Ruski_1971):

Trebuie mers la banca si luat un card valabil. Atentie!
Pentru a retrage bani din contul de Pay Pal pe card, se pare ca pot fi utilizate doar cardurile VISA. Mergi si fa-ti un card VISA la BT! Nu te costa nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, orice cont bancar poate fii legat de un cont de Paypal, daca esti un user paypal eligibil.

| Alex_Ruski_1971 explică (pentru Violleta2022):

Eu am încercat sa imi bag cardul cu toate informatiile si imi zice invalid card. Acum am auzit ca ori trebuie sa am bani pe el, ori sa ma duc la banca sa activez plățile online

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alex_Ruski_1971):

Bineinteles ca trebuie sa ia bani pe el, ca doar asa te pot verifica, retragandu-ti bani din el
Odata cu retragerea ti se trimite un cod de 4 cifre in extrasul de cont
Acel cod de 4 cifre trebuie sa-l pui intr-un link trimis de paypal, dupa ziua cand ti-au retras banii, ca sa pui acel cod si sa dai "submit"
prmimd inapoi codul pus in contul tau bancar, este ca o cofirmare ca acel cont iti apartine tie, dupa care, Paypalul iti returneaza banii luati initial din cont.