| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a întrebat:

Salut
Referitor la o taxa de la HMRC, am introdus un sort code si account number de la care nu am acces din greseala si ar fi trebuit sa imi fie virate aproximativ 3000 lire.
Din moment ce nu am acces la cont, as putea sa contactez direct HMRC in legatura cu problema si sa le spun ca am dat informatii gresite si sa imi transfere in contul in care am acces? Am cont de Revolut de UK in care poate fi transferat iar.

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Da, poți.

https://www.gov.uk/changes-affect-tax-credits

Îți vor trebui datele inițiale și datele noi.
Dacă ai aplicația HMRC pe telefon poți trimite un mesaj, îți vor raspunde ei.
Dacă nu, apelează dimineața, altfel ai niște timpi de așteptare mari.
Încercă să ai pe o foaie toate datele personale.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios explică (pentru valentingb):

As putea sa dau Report a change in linkul pe care mi l-ai trimis in care sa spun ca vreau sa schimb bank details de la cele gresite la cele corecte?

| valentingb a răspuns (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Da.
Mai ai și varianta de a suna sau a trimite informațiile prin poștă
https://www.gov.uk/......-enquiries
Baftă!