| Spurtzizc a întrebat:

Revin cu o noua intrebare.
De cateva luni ma uit pe Youtube la persoane care isi gastiga bani din Amazon. Cumpara de pe site-uri precum Aliexpress si vand pe Amazon. Mi-ar place sa ma ocup si eu cu asta. Deja am un budget pentru investit. Ideea e ca am auzit ca nu poti cumpara in cantitati mari precum 300+. (Este adevarat?). Daca da, de ce acte am nevoie ca sa fac treaba asta legal (Si transportul si vanzare). din cate am vazut, trebuie sa platesc o taxa la Amazon pentru a putea vinde si mai sunt niste taxe pentru anumite site-uri: (Care ma ajuta sa fac research).
Dau funda!
pup

Răspuns Câştigător
| Stef98 a răspuns:

Salut,

Sa spunem ca deja ai un cont de Amazon si unul de Aliexpress.

Daca cineva iti cumpara pe amazon. cumpara produsul de pe aliexpress, si la adresa de livrare o adaugi pe cea de la amazon.

Dar nu este totul atat de simplu. Amazon-ul isi vrea partea. si tot asa.

Ideea este ca iti trebuie cineva care sa fie langa tine. care trebuie sa iti explice ce trebuie sa faci. nu cursuri pe net.

3 răspunsuri:
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Poti sa cumperi de ce suma vrei. Problema este ca se plătește o taxa vamala la produse peste 25 de euro, sau ceva de genul. Dar nu e profitabil. Pentru ca deja toti romanii au prins gustul produselor luate de afara. Eu ma ocupam cu accesorii pentru telefoane, a fost ok acum 2 ani, acum nu se mai caută.

| Spurtzizc explică (pentru Qweerrrtttyyy):

Dar ca sa ma desfasor pe Amazon, nu imi trebuie acte? (Firma ceva?)

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru Spurtzizc):

Nu. Dar nu prea iti recomand amazonul. Personal nu am luat de acolo, dar am auzit ca nu e chiar ok. Iti recomand Gearbest, AliExpress, Ebay.co.uk (neaparat depozit din europa).