| Cutezătorul4k a întrebat:

Salut, stie cineva cand vin banii de la șomaj? Ieri pe data de 14.10 mi-a pus viza, dar doamna de acolo nu ne-a spus cand vin banii si am uitat sa o intreb.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Le vrei primi luna viitoare sau peste doua luni, retroactiv, inclusiv partea din luna aceasta.

| Cutezătorul4k explică (pentru Bula):

Aha, eu credeam ca dupa ce mi-a pus viza Dupa cateva zile vin banii sau la sfârșitul lunii

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Luna viitoare. Întreabă poștașul când se distribuie ajutorul de șomaj. Vei primi suma de bani pe numărul de zile de când ai semnat până la ultima zi a lunii actuale.

| Sonia822 a răspuns:

Cat e indemnizatia de somaj, cu aproximatie? Stiu ca e in functie de ani, dar, asa, cam cat aveti?