| Sain_Ovidiu_1989 a întrebat:

Stie cineva ce inseamna termenul "contra" pe un bilet la pariuri si cand se foloseste? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Daca mai ai un singur meci la o suma mare, atunci, daca consideri ca merita, mergi sa joci contra. Spre exemplu, daca joaca Arsenal cu Man. United si mai ai X2 la 10.000 de lei, atunci ca sa iti asiguri o parte din castig, mergi la agentie si joci cu 1.000 sau 2.000 de lei pe Arsenal, daca iti convine cota. Aplicand aceasta strategie, nu mai ai cum sa pierzi.

1 răspuns:
| smartshoppers1 a răspuns:

Daca ai pe bilet un meci de exemplu Villareal-Steaua cu pronosticul : castiga steaua, adica 2 solist, poti merge inca odata la casa de pariuri si sa mai faci un pariu pe villareal sau egal, adica 1x... asta ar fi contra, contra reprezinta un alt pariu in plus pentru a ne asigura castigurile noastre.