| Andrei_Birceanu_Ionut_1991 a întrebat:

Salut,stie cineva cum pot sa obtin fonduri europene pentru o afacere?

Răspuns Câştigător
| Andrei_Birceanu_Ionut_1991 explică (pentru KodrutZ):

Mersi mult Kodrutz, e de ajutor site-ul acesta.stima happy

| KodrutZ a răspuns (pentru Andrei_Birceanu_Ionut_1991):

Cu placere, acum inarmeaza-te cu nervi de fier si multa rabdare, fiindca o sa ai mare nevoie. Din pacate, cu astea nu te pot ajuta...

| Andrei_Birceanu_Ionut_1991 explică (pentru KodrutZ):

Nu e problema...din cate am auzit merge doar cu mita.dar incercam si altfel

| KodrutZ a răspuns (pentru Andrei_Birceanu_Ionut_1991):

Nu e vorba de mita cit de modul in care iti vin banii. Stiu cazuri in care, fara bani, ajungi sa pui gaj pe cladire ca sa iti iei dotarile, fiindca banii pe dotari ii primesti DUPA ce le iei, deci daca nu ai bani de la inceput... te cam faci ceva pe ele de fonduri europene. Evident, intre timp fiscul iti blocheaza toate conturile, chiar daca tu ai de dat 20.000 RON la stat, iar statul are sa iti dea tie 80.000 RON. Vorbesc din caz concret, nu din imaginatie.
P.S. Nu vreau sa te descurajez, insa ideea e, daca nu ai deja fonduri disponibile, sa te orientezi la o afacere cu profit imediat si constant.

| Andrei_Birceanu_Ionut_1991 explică (pentru KodrutZ):

Pai asta as vrea...eu vreau sa imi deshid un service auto... sper doar sa le placa si lor ideea mea si sa ma finanteze

7 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Stiu ca sunt niste programe prin care faci cereri...si in functie de anumiti factori, iti poate fi acceptat proiectul.

| icerock77 a răspuns:

Chestiile astea chiar nu prea sunt de intrebat pe TPU, adica nu stiu sunt lucruri la care te interesezi la o primarie sau ceva, oricum dureaza mult si e complicat