| 21434325124523 a întrebat:

Salut
stie cineva cum sa fac bani din motorul meu de cautare?
si daca merge sa imi fac un site motor de cautare asemanator lui google?
adica sa fac bani din vizite cand cineva intra pe motorul de cautare(site) sa se puna vizite pe adfly si sa imi dea bani
mersi

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai cea mai vaga idee cum functioneaza un motor de cautare?

sa faci un motor de cautare ai nevoie de cunostinte extrem de serioase de programare si o infrastructura de servere tapanosa tare de tot

| johnnny123 a răspuns:

Vad ca tot insisti cu intrebarile astea, asa ca nu ma pot abtine sa te intreb si eu... Tu ai macar cea mai vaga idee despre ce vorbesti?

Acum o luna cautai un program simplu de facut situri, iar astazi ai finalizat deja un motor de cautare si un browser?

Un motor de cautare ca Google este cam la fel de usor de facut ca o flota de portavioane. Si valoreaza 382 de miliarde de dolari.

Indiferent ce crezi tu, realitatea este ca nu ti-ai facut si nici nu-ti vei face vreodata un motor de cautare sau un browser.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Intra pe adf.ly si acolo iti va spune totul.