| gabiez2015 a întrebat:

Ştie cineva daca există vreo metodă de făcut bani la 14 ani? Eu am 14 ani şi imi doresc să imi fac nişte bani in plus, in afară de cei care îi am de la parinţi.Idk, vreau sugestii, împărţit pliante sau reprezentant la ceva.
Btw sunt baiat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La impartit pliante, iei foarte putin, trebuie sa baxezi o zi intreaga cu geanta plina de reviste dupa tine. si iti da ffffff putin.
poti sa incerci la promotii, daca ai pe cineva, gen sa faci promotii prim hypermarket-uri, dar ma indoiesc, ca ai decat 14 ani.
Eu cand eram de varsta ta, mergeam la restaurante care stiam ca au nunti, sau evenimente, si vorbeam cu patornu si ma rugam de el, sa ma lase si pe mine acolo, macar sa curat cartofi, si ma lua si ii ajutam pe acolo la pregatiri, de gatit gateau ei, te duceai dimineata, si pana la 12 -14 asa terminai. Mai curatai un cartof, mai bateai 200 de snitele, mai pregateai platouri, etc.

2 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Star in Hollywood?

| Ichigo a răspuns:

Sa platesti doar impozitu, altel intra militia pe tine