| structura a întrebat:

Salut,stie cineva daca pensia privata iti opreste bani din salariu si cum renunta la o pensie privata ( generali aripi)? Pensia privata mi-a fost facuta de o profesoara cand eram in liceul si acum imi e frica sa nu-mi opreasca ceva din salariu. Funda

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Despre ce pensie privata vorbești? Pilonul 2? Dacă da, atunci e obligatorie și nu poți renunță. Cat despre frica de a îți opri din salariu? Ție frica ca s ar putea sa ajungi la pensie și chiar sa nu mori de foame?