| JustAnotherCrazy a întrebat:

Stie cineva vreun job sezonier pe litoral, as vrea sa ma angajez vara asta dar nu stiu unde.
Astept recomandaribig grin

P.S: Am 15 ani.

Răspuns Câştigător
| paulica960209 a răspuns:

Eu am 17 ani si lucrez de la 13 ani ca reprezentant Ladys. Se castiga foarte bine http://ladys.ro/promo/1/MRuzC5ZM. Mai poti incerca Escapade Fashion, o firma care se ocupa doar cu produse gen colanti, sosete, chiloti produse in Italia, care au o super calitate, si e singura firma de acest gen din Romania, deci nu ai concurenta;) http://www.escapadefashion.ro/Interfaces/PartnerRegister.aspx?p=114441

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti lucra legal decat dupa 16 ani si atunci cu acordul parintilor.

| Gray77 a răspuns:

Uite,Eu am 16 ani am lucrat pe litoral dar fiind un unchi de-al meu la restaurantul respectiv, mrg. Daca nu ai pe cineva acolo nu prea poti sa te angajezi fiind minor, dar sunt unii care te pot angaja dar nu e sigur.

| BadSirChaos a răspuns:

N-ai unde sa te angajezi,esti minor, daca, sa zicem ca lucrezi undeva, este exploatare ilegala a unui minor, eu sunt tot minor si am vrut sa ma angajez ca game-tester, dar, trebuia sa am peste 18

| TurboBoost a răspuns:

Cam de pe la 16 ani in sus te poti angaja pe litoral, dar depinde de cerintele fiecarui patron.
Un job bun ar fi barman, vanzator de inghetata sau la sezlonguri(se lasa bacsis bunicel)