| BadBoy1998 a întrebat:

Salut, Stiti cum se pot obtine fonduri europene nerambursabile in 2019 pentru deschiderea unei statii de imbuteliere a apei in mediul rural?

Si care sunt toate etapele pentru a putea cere fondurile europene si pentru a deschide afacerea.

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Mergeți la un avocat și cereți ajutorul acolo! Pentru că trebuie să aveți în primul o firmă, sediul social al firmei, iar pentru producție, cred că măcar o hală industrială să o aveți pentru a întocmi planul de afaceri și documentele necesare pentru finanțarea Europeană a proiectului! Dar, repet, un avocat vă poate aduce toate lămuririle! Iar, la nevoie chiar și un contabil! Succes!
Nu uitați, ce a fost bun, util pentru alții, nu poate fi bun și pentru dumneavoastră!

| Anyo1988 a răspuns:

Din cate stiu eu firmele folosesc avocat in cazul in care sunt firme care au activitati cu obiectiv caritabil, pentru fonduri europene ai 2 variante 1, cauti un consultant specializat pe fonduri europene si iti va cere bani, sau 2 intrii pe urmatorul site la anul http://www.startupsmart.ro/ eu am facut scoala din fonduri europene la ei anul asta am, su am avut ocazia sa aplic pentru fonduri insa am renuntzat pentru ca nu indeplineam conditiile cu ce voiam eu sa deschid... mult succes