| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt minor si am un card de debit Visa Paywave la Reiffeisen Bank. Stiti cumva cat e suma maxima care poate fii 'tinuta' pe card? Merci.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cardul bancar este doarcheia electronica de acces la contul bancar in care ai banii.
Contul bancar de debit nu are limita maxima, poti tine pe el orice suma, important este sa ai bani.

Cardul are doar o singura limita: suma maxima care se poate scoate de pe el intr-o singura zi (sa nu poate fi furat mult deodata, daca ajunge pe maini nedorite).