| Andreea82diaconu a întrebat:

Sunt pe profilul de mate-info (simplu) si as vrea sa intreb ce job-uri pentru fete exista (in IT)? Sunt inca indecisa si as dori niste sfaturi://

Răspuns Câştigător
| Bariel a răspuns:

Programare, animatii, retelistica, hardware, securitate cibernetica etc. In it nu exista diferente intre sexe, am vazut ca sunt angajati si minori prin afara care se pricep in domeniu. Acolo lucrezi cu mintea, deci nu exista "pentru fete" sfat : Nu invata special pentru bani, ci pentru placere. Daca nu iti place sa creezi chestii vei ajunge sa ti urasti job ul

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"job-uri pentru fete exista"

1 nu contează liceul și profilul

2 orientativ, aici: https://www.hipo.ro/....../joburiitc