| Bezdadea_Bogdan_2000 a întrebat:

Salut!
Tatal meu are o masina pe care nu o mai foloseste si vrea sa o dea spre inchiriat la uber. Problema e ca masina este cumparata pe firma. Ce acte trebuie facute ca banii din urma inchirierii sa intre pe cardul meu si nu pe firma?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Banii trebuie sa intre pe firma, pentru ca masina este propietatea firmei.
Tatal tau trebuie sa-ti faca acte de angajare in firma lui, daca vrea sa-ti dea bani din firma.
Din pacate, banii din inchirierea masinii nu pot intra direct in contul tau, fiindca este ilegal si se poate considera evaziune fiscala.

1 răspuns: