| Geani645 a întrebat:

Salut! Știe cineva siteuri pentru lucru de acasă?

26 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Siteuri pentru profesionisti aici:
www.upwork.com
www.freelancer.com

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Și pentru mediocri nu există?

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce vrei sa spui prin "pentru mediocri"?
Ai cerut un site de lucru, de acasa si eu ti-am dat doua, pentru profesionsiti, sau tu vrei "munca la domiciliu" precum: reparat pantofi, lipit cartoane samd?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru mediocri exista mec, sau ingenuncheatul pe sub birouri pana prind un post caldut de bugetar de pe care se vor pensiona cu mare succes dupa o viata de spagi si facut nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu vreau sa mă rezum la un singur site. Rezervele sunt mereu bine venite.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Care este pregătirea ta profesionala?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Inginer economist, masterand, cofetar-patiser.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai lucrat in vreunul din domeniile, in care te-ai pregatit?
In care esti mai buna?

| Graure a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Graure):

Nu ce? N-am șanse la nimic?

| Graure a răspuns (pentru anonim_4396):

Greu... Stii engleza macar la nivel B2?

| sadrian46 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu te chinui cu MereuRespinsa93, că e un pic pe arătură.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Graure):

Da,încă mai știu engleză. Bine că nici asta n-am uitat-o.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai publicat ceva pe undeva? Cit de pe aratura esti? Si eu sunt un pic pe aratura, de fapt toti sintem putin luati, doar ca multi inca nu sunt identificati. big grin P.S. Vrei sa zici ca nu iti gasesti de lucru ca economist?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce sa public? Nu am publicat nimic. Doar clipuri pe YouTube, niste desene pe DeviantArt și alte clipuri pe altă aplicație.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Portofoliul e cu muuuult mai important decat studiile ca freelancer. Studiile sunt efectiv irelevante in cele mai multe cazuri. De publicat... stiri, review-uri, treburi de genul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu am publicat știri, review-uri, nimic de genul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e niciodata prea tirziu sa incepi. Legat de desenele de pe DevianArt... poti sa dai un link? Si pe partea asta ai putea exploata internetul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mai bine trimit in privat. Mi se permite sau nu sa trimit mesaj la tine?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa se permita. Daca nu poti, ne intelegem noi cumva. happy

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pina la partea cu lucrul de acasa, ar fi foarte util sa ne zici varsta si mai ales ce stii sa faci. Nu, nu vreau sa zic absolut nimic de videochat, doar ca orice ai face, cam e nevoie sa ai 18 ani sau sa operezi sub identitatea unuia dintre parinti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am 27 de ani și studii superioare

| Frank51 a răspuns:

Call Center, încă se lucrează de acasă în pandemie.

| Werrich a răspuns:

Studio20.ro

| anonim_4396 a răspuns (pentru Werrich):

E legal? Nu am chef de surprize neplăcute.

| mastadont a răspuns:

Fiver, upwork, freelancer, odesk... depinde de ce știi să faci, astea sunt pentru toate domeniile însă există și site-uri axate pe un singur domeniu. Eu lucrez de exemplu pe www.workshop.castingwords.com unde fac transcrieri în engleză și sunt plătit pentru asta. Mai lucrez și pe proz.com unde fac traduceri.